Главная | Регистрация | Вход | RSSСреда, 2024-05-08, 12:50 PM

Сайт Фадеєвої Ольги Іванівни, вчителя фізики Зміївського ліцею №1 ім.З.К.Слюсаренка

Меню сайта
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

Категории раздела
Методика викладання [10]
Учням [23]
Для вас, батьки [6]
Позакласна робота [7]
Олімпіади [16]
Конференціі [13]
Турнір Юних Фізиків [11]
Тести [3]
Презентації, відео [8]
Контрольні роботи [4]
Календарно-тематичне планування [9]
Бібліотека [2]
Школа молодого вчителя [9]
Готуємось до ЗНО [5]
Підвищення кваліфікації [1]
Математика 5 клас [7]
Математика 9 клас [7]
Фізика 7 клас [6]
Фізика 8 клас [5]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог файлов

Главная » Файлы » Олімпіади

Підготовка до олімпіади з астрономії
[ Скачать с сервера (14.6 Kb) ] 2020-10-24, 7:40 PM

Задача 1(5 балів). Які сузір’я з перелічених можна побачити з Харкова: А) влітку, Б) взимку, В) цілий рік, Г) ніколи? 1)Велика Ведмедиця 2)Великий Пес 3)Південний Хрест 4)Скорпіон 5)Близнята Розв’язок: -Велика Ведмедиця – сузір’я північної півкулі, ніколи не заходить на широті Харкова, можна бачити протягом всього року. -Великий Пес – сузір’я південної півкулі неба, але розташовано не дуже далеко на південь від небесного екватора, тому його можна бачити з Харкова , але тільки взимку. -Південний Хрест – лежить настількидалеко на південь, що ніколи не підіймається над горизонтом при спостереженні в Харкові. -Скорпіон – зодіакальне сузір’я, Сонце знаходиться в ньому на початку зими, тому бачити його можна влітку. -Близнята – теж зодіакальне, але в ньому Сонце перебуває в середині літа, тож бачимо ми його найкраще взимку, як іВеликого Пса. (1 бал за кожну вірну відповідь)

Задача 2. (5 балів) Визначити лінійний діаметр зорі ο Cet(Омікрон Кита), яка має кутовийдіаметр 0.065" та паралакс 0.024". Розв’язок: Паралакс зорі – кут, під яким видно з зорі велику піввісь земної орбіти. (1 б.) Оскільки кути малі, можна замінити тангенси самими кутами й не переводити з секунд дуги в радіани (1 б.), та стверджувати, що відношення 0.065"/0.024" = 2.7 як раз вказує, у скільки разів діаметр зорі перевищує радіус земної орбіти(2 б.). Отже, діаметр зорі становить 2.7⋅1.5⋅108= 4.05⋅108км(1 б)

Задача 3.«Старогрецькі назви»(10 балів) Нам відомі назви планет за давньоримською міфологією: Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн. Але відомі також назви планет за древньогрецькою міфологією, причому є по дві назви для кожної планети: Кронос, Зевс, Арес, Афродіта, Гермес або Файнон, Фаетон, Піроейс, Фосфор, Стілбон. Знайдіть відповідність між цими трьома назвами. Відповідь. Меркурій Гермес Стілбон (2 бали); Венера Афродіта Фосфор (2 бали); Марс Арес Піроейс (2 бали); Юпітер Зевс Фаетон (2 бали); Сатурн Кронос Файнон (2 бали)

Категория: Олімпіади | Добавил: Fadeeva
Просмотров: 611 | Загрузок: 3 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт
Поиск
Корисні посилання
Портал Академії www.all-fizika.com Музейний комплекс Зміївського ліцею №1 імені З.К.Слюсаренка История Змиевского края Зміївське наукове краєзнавче товариство Электронный научный журнал «Змиевское краеведение» (Electronic scientific journal «Zmiev Local Lore»)

Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz