Главная | Регистрация | Вход | RSSПонедельник, 2024-05-20, 8:29 AM

Сайт Фадеєвої Ольги Іванівни, вчителя фізики Зміївського ліцею №1 ім.З.К.Слюсаренка

Меню сайта
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

Категории раздела
Методика викладання [10]
Учням [23]
Для вас, батьки [6]
Позакласна робота [7]
Олімпіади [16]
Конференціі [13]
Турнір Юних Фізиків [11]
Тести [3]
Презентації, відео [8]
Контрольні роботи [4]
Календарно-тематичне планування [9]
Бібліотека [2]
Школа молодого вчителя [9]
Готуємось до ЗНО [5]
Підвищення кваліфікації [1]
Математика 5 клас [7]
Математика 9 клас [7]
Фізика 7 клас [6]
Фізика 8 клас [5]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог файлов

Главная » Файлы » Олімпіади

Готуємось до олімпіади з астрономії
[ Скачать с сервера (28.0 Kb) ] 2016-11-10, 8:57 PM

1. Назвіть 7 найяскравіших об’єктів доступних для спостереження у Харкові (1б)

Розв’язок. Сонце, Місяць, Юпітер, Венера, Марс, Меркурій, Сіріус.

2. 21 березня в за місцевим справжнім сонячним часом на екваторі спостерігається повне сонячне затемнення. Коли в цей день зайде Місяць? (3б)

3. Космічний телескоп здатний зареєструвати значно менш яскравіші зорі, чим наземний телескоп такого ж розміру. Чому? (2б)

Розв’язок. Нічне небо світиться через хімічні реакції в атмосфері, через розсіяне світло атмосферним пилом і т.д. Тому яскравість ділянок неба без зір відповідає яскравості зорі . Крім того, атмосфера послаблює яскравість зір за рахунок поглинання. Крім того, при тривалій експозиції в космосі накопичення енергії не залежить від тривалості земної ночі.

4. З якою по величині і напряму швидкістю повинен летіти літак вздовж паралелі пн широти, щоб прибути в пункт призначення в той же час за місцевим часом, що й відбувся виліт літака? (4б)

Розв’язок. Земля обертається з заходу на схід. Час визначається положенням Сонця, тому щоб літак знаходився в одному й тому ж положенні відносно Сонця він повинен летіти проти обертання Землі зі швидкістю рівною лінійній швидкості точок Землі на широті траси.

5. 2 грудня був повний Місяць. В якому сузір’ї знаходився Місяць? (2б)

Розв’язок. Місяць в повні, і це означає, що він знаходиться в протилежному до Сонця положенні. Звідси випливає, що Місяць знаходиться в сузір’ї, в якому Сонце було 2 червня (різниця в півроку), тобто Тілець.

6. Поясніть, чому с півночі до ранку спостерігається більше метеорів, чим з вечора до півночі? (2б) Розв’язок. В “ранкову” півкулю Землі потрапляють метеорити, які летять в більшості назустріч Землі, а в “вечірню” – метеорити, які наздоганяють Землю Тому метеорити після півночі влітають в атмосферу з великою швидкістю і, згораючи, спалахують яскравіше, чим метеорити, які влітають до півночі. Ось чому після півночі наше око помічає метеори від таких космічних пилинок, які до півночі згорають слабо й непомітно.

7. Як відрізнити сонячну пляму від проекції диска планети? (1б)

Розв’язок. По зовнішньому вигляду важко відрізнити круглу пляму від проекції планети, проте переміщення планети видно неозброєними оком протягом декількох хвилин, а переміщення плями непомітне.

Категория: Олімпіади | Добавил: Fadeeva
Просмотров: 473 | Загрузок: 5 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт
Поиск
Корисні посилання
Портал Академії www.all-fizika.com Музейний комплекс Зміївського ліцею №1 імені З.К.Слюсаренка История Змиевского края Зміївське наукове краєзнавче товариство Электронный научный журнал «Змиевское краеведение» (Electronic scientific journal «Zmiev Local Lore»)

Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz