Главная | Регистрация | Вход | RSSВоскресенье, 2024-04-28, 1:09 AM

Сайт Фадеєвої Ольги Іванівни, вчителя фізики Зміївського ліцею №1 ім.З.К.Слюсаренка

Меню сайта
Погода

вологість:

тиск:

вітер:

Категории раздела
Методика викладання [10]
Учням [23]
Для вас, батьки [6]
Позакласна робота [7]
Олімпіади [16]
Конференціі [13]
Турнір Юних Фізиків [11]
Тести [3]
Презентації, відео [8]
Контрольні роботи [4]
Календарно-тематичне планування [9]
Бібліотека [2]
Школа молодого вчителя [9]
Готуємось до ЗНО [5]
Підвищення кваліфікації [1]
Математика 5 клас [7]
Математика 9 клас [7]
Фізика 7 клас [6]
Фізика 8 клас [5]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог файлов

Главная » Файлы » Методика викладання

Науково-практична конференція «Енергозбереження – нові підходи до вирішення екологічних проблем»
[ Скачать с сервера (93.7 Kb) ] 2016-06-05, 12:21 PM

 

Мета конференції: навчальна: вивчити можливості енергозбереження – альтернативні джерела енергії, енергозберігаючі технології, розробка пристроїв з низьким енергоспоживанням;

розвиваюча: розвивати творчі здібності учнів, вміння самостійно працювати з джерелами інформації;

виховна: виховувати культуру енергоспоживання, формувати позитивне відношення до проблеми економії енергії і енергоресурсів.

Обладнання: мультимедійний проектор, екран, плакати, дитячі малюнки на тему «Енергозбереження»

Хід конференції:

 1.Організаційний етап.

2.Вступне слово вчителя.

Багата і щедра природа нашої України.
На жаль, людство ще не навчилося дбайливо і раціонально використовувати природу в інтере­сах усіх мешканців планети.
Сьогодні екологічні прорахунки і байдужість людей  відносно охорони навколишнього сере­довища можуть поставити під загрозу існування життя на Землі.
Зараз немає жодної галузі народного господарства, жодного підприємства, що не споживали б електроенергію. Енергетика сьогоден­ня і майбутнього, її проблеми і перспективи, дбайливе ставлення до природи, використання енергозберігаючих приладів та матеріалів  — ось основні питання, які ми сьогодні розглянемо на конференції.

  1. Виступи учнів. Захист навчальних проектів.

Перший учень. Альтернативні джерела енергії
Вітрові електростанції  (ВЕС)
Сьогодні вітроелектричні агрегати надійно забезпечують струмом нафтовиків; вони успішно працюють у важкодоступних районах, на далеких островах, в Арктиці, на ти­сячах сільськогосподарських ферм, де немає поблизу ве­ликих населених пунктів і електростанцій. Широкому застосуванню вітроелектричних агрегатів за звичайних умов поки що перешкоджає їхня висока собівартість. При використанні вітру виникає серйозна проблема: надлишок енергії у вітряну погоду і нестача її в період безвітря. Використання енергії вітру ускладнюється тим, що вітер має малу густину енергії, а також змінюється його сила і напрям. Вітроустановки здебільшого вико­ристовують у тих місцях, де добрий вітровий режим. Для створення вітроустановок значної потужності необхідно, щоб вітродвигун мав великі розміри, крім того, повітря­ний гвинт потрібно підняти на достатню висоту, оскіль­ки на більшій висоті вітер більш постійний і має більшу швидкість. Лише одна електростанція, що працює на ор­ганічному паливі, може замінити (за кількістю виробле­ної енергії) тисячі вітрових турбін.
В Україні є спеціальна програма щодо використання енергії вітру. Вона працює під пат­ронатом Президента України із залученням іноземних інвестицій. Для будівництва ВЕС є умови у горах Кри­му, в Карпатах, у приазовських регіонах, де є неродючі землі і потужні вітри.
Вітроагрегати працюють на достатній висоті, але існує помірне шумове забруднення. Добре себе зарекоменду­вали Чудацька та Трускавецька ВЕС.
 Енергія припливів і відпливів


Принцип дії припливних електростанцій дуже простий. Під час припливу вода, обертаючи ротор гідротурбіни, заповнює водоймище, а після відпливу вона з водойми­ща виходить в океан, знову обертаючи ротор турбіни. Го­ловне — знайти зручне місце для встановлення греблі, в якому висота припливу була б значною. Будівництво й експлуатація електростанцій на морі — складне завдан­ня. Морська вода спричиняє корозію більшості металів, деталі установок обростають водоростями. В Україні умов для використання енергії припливів і відпливів немає.
Геотермальна енергія
Геотермальна енергетика використовує високі темпера­тури надр земної кори для вироблення теплової енергії. У деяких місцях Землі, особливо на краю тектонічних  плит, тепло виходить на поверхню у вигляді гарячих джерел — гейзерів і вулканів. В інших областях підвод­ні джерела протікають крізь гарячі підземні пласти,

Енергія Сонця
Тепловий потік сонячного випромінювання, який сягає Землі, дуже великий. Серед переваг сонячної енергії—виняткова екологічна чистота. Сонячна енергія надходить на всю по­верхню Землі, лише полярні райони планети страждають від її нестачі.
Сонячна енергетика належить до найбільш матеріалоємних видів виробництва енергії. Ефективність соняч­них електростанцій у районах, віддалених від екватора, доволі мала через нестійкі атмосферні умови, відносно слабку інтенсивність сонячної радіації, а також її коли­вання, зумовлені чергуванням дня і ночі.

Другий учень. Розробка енергозберігаючих освітлювальних приладів на основі твердоті лих джерел світла.

Світлодіод — це напівпровідниковий прилад,  принцип роботи якого оснований  на явищі електролюмінесценції. Він призначений для перетворення електричної енергії в енергію некогерентного світлового випромінювання.

За прогнозами розвитку освітлювальної техніки, твердотілі джерела енергії незабаром замінять лампи розжарювання і люмінесцентні лампи.

В 2009 році  українські вчені створили компанію ЕКТА, метою якої є виробництво енергозберігаючих освітлювальних приладів на основі твердоті лих джерел світла.

Унікальною розробкою українських фізиків стало створення монокристальних матриць з ефективним тепловідводом. Ця технологія зараз використовується при виробництві светлодіодних модулів, які  не мають  аналогів в цілому світі. В таких світлодіодних  модулях  використовується тривимірна  компоновка кристалів, що дозволяє отримати  більш потужний світловий потік, ніж в аналогічних зразках лідерів світового виробництва світлодіодних ламп.

Третій учень. Сучасні енергозберігаючі матеріали

Основна відповідальність за збереження тепла покладається на зовнішні поверхні – стіни, фундамент, дах, так як саме вони мають найбільшу площу дотику з навколишнім середовищем. Теплоізоляція, яку ми можемо створити за допомогою  енергозберігаючих матеріалів, не тільки забезпечить комфортний мікроклімат, але й дозволить зекономити кошти на опаленні. Розглянемо, які існують енергозберігаючі матеріали, як і для чого їх використовують на будівництві.

Енергозберігаюча (теплоізоляційна) штукатурка створена для будівництва екологічно чистого і енергозберігаючого житла. Вона уявляє собою стандартний цементний розчин, в який додають пемзовий порошок, пінополістирол, перлітовий пісок.

Пінополіуретан (ППУ) .

Піноскло.

Енергозберігаюча фарба .

  1. Підведення підсумків конференції.

Енергія – це невід’ємна частина нашого життя, але її виробництво завдає значної шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю людини. Використання будь-якого виду енергії і виробництво електроенергії супроводжується утворенням багатьох забруднювачів води і повітря, запобіганням цьому може бути використання нових альтернативних технологій на виробництвах і в побуті. І в Україні є всі можливості для цього.

 

 

 

 

Категория: Методика викладання | Добавил: Fadeeva
Просмотров: 489 | Загрузок: 8 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт
Поиск
Корисні посилання
Портал Академії www.all-fizika.com Музейний комплекс Зміївського ліцею №1 імені З.К.Слюсаренка История Змиевского края Зміївське наукове краєзнавче товариство Электронный научный журнал «Змиевское краеведение» (Electronic scientific journal «Zmiev Local Lore»)

Copyright MyCorp © 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz